sun.png

muzyka światła

|

OLA GJEILO

Sunrise Mass 
Ave Generosa
Dark Night of the Soul
The Lake Isle

Dlaczego aż tak?

Spośród wielu utworów Ola Gjeilo, to właśnie Sunrise Mass otwiera kolejny projekt Music Everywhere. Dlaczego tak nam zależy, abyś doświadczył tej muzyki? 

Po pierwsze, był to nasz debiutancki koncert z orkiestrą, wykonany w rodzimym mieście w 2014 roku, u zarania naszych muzycznych dziejów. Stawialiśmy pierwsze kroki i zetknięcie się z tą niesamowitą harmonią i niemalże mistyczną atmosferą, było ogromnym przeżyciem. Po drugie, przez minione lata wielokrotnie szukaliśmy okazji, by powrócić do tamtego czasu, emocji i duchowego uniesienia. W wielu z nas ta muzyka wciąż żyła. Tęskniliśmy za nią. 

Teraz wracamy...

Po niedawnym zakończeniu obchodów X-LECIA, postanowiliśmy zrealizować nasze ciche pragnienie. Ubogaceni zdobytym doświadczeniem, ponownie sięgamy do tego wspaniałego dzieła. Ponad 50 chórzystów Music Everywhere, Orkiestra Kameralna Progress, obraz, światło, ale to nie wszystko.

Idziemy dalej +

Sięgamy do źródła, jednak nie zatrzymujemy się przy nim. Sunrise Mass to przystań ku innym utworom genialnego kompozytora Ola Gjeilo, które czekały na odkrycie. Poprowadzimy Was do nowych miejsc i czasów, których jeszcze nie znacie. Projekt SUNRISE+ to wejście w niezapomnianą muzykę kosmosu, żywiołów i sfer. To wreszcie msza, która swym pięknem przeniknie Wasze umysły i serca.

24 kwietnia_

Sunrise Mass w sposób oczywisty kojarzy nam się ze wschodem słońca, porankiem i życiem. Stąd też na premierę koncertu wybraliśmy dzień 24 kwietnia - wiosenną niedzielę, zamykającą oktawę wielkanocną. To nasze muzyczne życzenia zwycięstwa światła nad ciemnością i dobra nad złem. Powitaj świat z nową energią, pełen wewnętrznej jasności i mocy.

Chciałem, aby rozwój muzyczny utworu ewoluował od najbardziej przejrzystego i przestrzennego do czegoś całkowicie ziemskiego i osadzonego. Od mglistego i nieskazitelnego do bardziej emocjonalnego i dramatycznego. Ostatecznie zaś ciepłego i solidnego – jako metafora rozwoju człowieka od dziecka do dorosłego lub jako duchowa podróż.
OLA GJEILO

ola_edited_edited_edited.jpg

KUP BILET

79 PLN  |  miejsca nienumerowane

Centrum Św. Jana  |  Świętojańska 50  |  Gdańsk

chor_edited.png
logotyp_mniejszy_prawy_edited_edited.png
stow_edited.png