OSIECKA NA UCHO

Szept, rozmowa, muzyka... To intymne spotkanie z tekstami Agnieszki Osieckiej, ujętymi w niezapomnianych piosenkach.

OSIECKA NA UCHO

Opis

Któż z nas nie zna kultowego „Niech żyje bal”, pełnego tęsknoty „Uciekaj moje serce”, czy też „Króliczka”, którego lepiej jest gonić, niż złapać? „Osiecka na ucho” to hołd złożony jednej z największych polskich poetek, Agnieszce Osieckiej. Hołd niezwykły, gdyż pozbawiony pompy i patosu, za to pełen ciepła i wdzięczności za ponad dwa tysiące tekstów, które zostawiła następnym pokoleniom.


Nastrojowe dźwięki bandu poprowadzą Was przez największe przeboje „Zielono mi”, „Oczy tej małej” czy „Nim wstanie dzień”, a muzyczne kreacje gości specjalnych z pewnością rzucą nowe światło na radosne „Ludzkie gadanie”, pełne dramatyzmu „Konie narowiste” i wprawiające w zadumę „Kiedy mnie już nie będzie”.


W „Osieckiej na ucho” nie zabraknie również słów samych w sobie. Dlatego też pomiędzy utworami usiądziemy i… porozmawiamy. Nadarzy się okazja, by wraz z solistami odsłonić, kryjące się w tekstach ciekawostki i tajemnice. Dowiemy się także, w jaki sposób Agnieszka Osiecka przemawia do nich w ich artystycznym i osobistym życiu.


Zanim usłyszymy pożegnalne “Dobranoc, Panowie”, zastanowimy się, dlaczego bohaterki “Kokainy” raczą się dżinem już o wschodzie słońca, czy “Deus ex machina” zawsze musi krzyżować nasze plany i który z narowistych koni wygra życiowy bieg.


Jeżeli zastanawiacie się, czy warto odwiedzić Osiecką i porozmawiać z nią na ucho – sama już daje odpowiedź: „Nie, nie żałuję”.

Najbliższe koncerty

/aktualnie brak/

5

luty

OSIECKA NA UCHO

Gdańsk

Teatr Szekspirowski

11

luty

OSIECKA NA UCHO

Toruń

CKK Jordanki

29

marzec

OSIECKA NA UCHO

Łódź

Teatr Muzyczny

13

kwiecień

OSIECKA NA UCHO

Gdańsk

Filharmonia Bałtycka

Galeria

Potrzebujesz więcej informacji?

Polecamy również